• Forumumuza moderatör alımı yapılacaktır. İlgilenen arkadaşlar [email protected] adresine mail atabilir veya Enes DM atabilirsiniz.

Haber Twitter Circle kullanıma açıldı! Nasıl kullanılır?

Enes

CihanOnline
Yönetici
Sosyal medya platformu devlerinden Twitter bugün, kullanıcıların yalnızca seçtikleri belirli kullanıcılarla tweet, fotoğraf, video ve daha fazla şeyi paylaşabileceği yeni özelliği Twitter Circle’ı kullanıma sundu. Son yıllarda kullanıcıların gizlilik ve güvenliği konusunda çok daha fazla adım atmaya başlayan Twitter sadece belirli bir kitleye yönelik paylaşımlar yapmaya izin vermiyordu. Yani profilinizdeki paylaşımlar herkes tarafından görülebilmekte. Oysa ki, Facebook’ta yaptığınız bir paylaşımı kimin göreceği tamamen sizin elinizde. Twitter Circle özelliği ile benzer bir yapıya geçiş yaptı. slına bakılırsa Twitter Circle, Instagram’daki Yakın Arkadaşlar (Close Friends) özelliğinin aynısı.

Twitter Circle özelliği herkesin kullanımına sunuldu​


Mayıs ayından bu yana test edilen Circle özelliği, Instagram’daki yakın arkadaşlarım özelliğine benziyor. Dersek yanlış olmaz. Belirlediğiniz listede yer almayan kişiler yaptığınız paylaşımları göremiyor. Şu anda herkesin kullanımına sunulan Circle ile listenize en fazla 150 kişi ekleyebiliyorsunuz. Circle özelliği, Mayıs ayından bu zamana kadar test aşamasındaydı ve Circle özelliği kullanıcıların maksimum 150 kişilik özel bir grup oluşturmasına ve sadece bu kullanıcılara özel paylaşım yapmanıza olanak tanıyor.

twitter-circle-1.webp


Ancak ilerleyen dönemde bu sayının artma ihtimali yüksek. Bu özelliği kullanarak attığınız tweet’lerin yanında Yalnızca Twitter Circle listesindeki kullanıcılar bu tweet’i görebilir. Şeklinde bir bilgilendirme yer almakta. Böylece listenizdeki kullanıcı, ona özel olduğunu anlayabiliyor.

Twitter Circle ile insanlar artık Tweet bazında içeriklerini kimlerin görebileceğini ve içerikleriyle etkileşime geçebileceğini seçme esnekliğine sahip. Bu, daha samimi sohbetler yapmayı ve belirli takipçilerle daha yakın bağlantılar kurmayı kolaylaştırır.

Twitter

Şu andan itibaren tüm Twitter kullanıcıları; iOS, Android ve Web üzerinden bu özelliğin kurulumunu yapılmakta.
twitter-circle-1-2.webp


Twitter Circle özelliği nasıl kullanılır?​


Bu özelliği kullanmak için tweet atmadan önce sol üst kısımdaki “Herkes” seçeneğine tıklayın. Circle veya Twitter Çevresi’ni seçin. Ayrıca listeye yeni kişiler eklemek ve o şekilde tweet göndermek yeterli.

twitter-circle-ozelligi-kullanima-sunuldu-3.webp


Peki siz Circle özelliğini beğendiniz mi? Sizce gerekli bir özellik miydi? Düşüncelerinizi forumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Twitter Circle kullanıma açıldı! Nasıl kullanılır? yazısı ilk önce CihanOnline üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni Yazılımlar

Üst