Haber Spotify hesap silme nasıl silinir? 2022

Enes

CihanOnline
Yönetici
Dünyanın en popüler müzik dinleme platformlarından biri olan Spotify hesabınızı artık kullanmak istemiyorsanız kalıcı olarak silebilirsiniz. Spotify hesap silme işlemi hakkında sizler için hazırladığımız bu yazının sonunda, Spotify hesabı silme konusunun aslında hiç zor olmadığını göreceksiniz. Böylece size dair tüm bilgiler platform üzerinden silinmiş olur. Spotify üyelik silme işlemini sizlere adım adım görsellerle anlatacağız ve Spotify silme işlemini kolayca halledebileceksiniz. Spotify hesap kapatma işlemine başlamadan önce gelin hep beraber nelere dikkat etmeliyiz bakalım.

spotify-hesap-silme-1.jpg


Spotify son zamanların en çok kullanılan müzik aplikasyonu ve milyonlarca insan tarafından kullanılmakta. 2000’li yıllarla beraber müziğin evrimine şahit olduk. Kaset, CD, MP3 derken son olarak karşımıza dijital müzik dinleme platformları çıktı. Çok kullanılan bir aplikasyon olsa da, artık kullanmak istemeyen birçok insan olabilir. 2006 yılından beri hizmet veren Spotify da bunlardan biri. Spotify, aylık bir ücret ödeyerek platformda bulunan tüm müzik ve podcastleri dilediğiniz gibi dinlemenizi sağlıyor. Başka bir uygulama bulmuş ya da artık kullanmak istenilmemesinin üstüne Spotify üyelik silme işlemi yapılabilir.

Spotify hesabını silmeden önce nelere dikkat etmeliyiz?


Spotify hesabı kapatma işlemini yapmadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç konu söz konusu. Spotify hesap silme işlemi sonrası platformda oluşturduğunuz hesaba kayıtlı tüm bilgiler geri dönülmez bir şekilde silinecektir. Peki, Spotify hesap kapatma nasıl yapılır? Hayatınızda en fazla birkaç kez yapacağınız bir işlem olduğu için biraz karışık gelebilir ama adımları doğru bir şekilde uygularsanız işlemi hızla sonuçlandırabilirsiniz. Spotify hesap silme işlemi nasıl yapılır gelin yakından bakalım.

 1. Spotify hesabı silme işlemini yaptıktan sonra kullanıcı adınızı kaybedeceksiniz. Yani aynı kullanıcı adıyla daha sonra yeniden hesap oluşturamazsınız.
 2. Spotify hesap silme işleminden sonra kaydettiğiniz bütün [COLOR=var(--c-contrast-800)]müzikler ve müzik listelerini kaybedeceksiniz.[/COLOR]
 3. [COLOR=var(--c-contrast-800)] [/COLOR][COLOR=var(--c-contrast-800)]Spotify silme işleminden sonra oluşturduğunuz [/COLOR][COLOR=var(--c-contrast-800)]çalma listeleri kaybolacak[/COLOR][COLOR=var(--c-contrast-800)].[/COLOR]
 4. Spotify silme işlemini yaptıktan sonra bütün [COLOR=var(--c-contrast-800)]takipçilerinizi kaybedeceksiniz[/COLOR][COLOR=var(--c-contrast-800)].[/COLOR]
 5. Spotify hesabınız ücretsiz değil yani Premium üyelik ise, Spotify üyelik silme işlemini yapmadan önce, [COLOR=var(--c-contrast-800)]Premium üyeliğinizi iptal etmelisiniz[/COLOR][COLOR=var(--c-contrast-800)].[/COLOR]

Spotify hesap silme işlemi​


Spotify üyelik silme işlemi yapmak için, aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

 1. Spotify İletişim sayfasını açın. listening-is-everything sayfasına gidin ve “İletişim Formu” seçeneğine tıklayın.
  spotify-hesap-silme-rehberi.jpg
 2. Ekranınıza gelen sayfada “Hesap” butonuna basın. Hesap bilgilerinizle giriş yapın.
  spotify-hesap-silme-anlatimi.jpg
 3. Hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum” seçeneğine tıklayın.
  spotify-silme.jpg
 4. Hesabı kapat” butonuna tıklayın.
  spotify-silme-nasil-yapiliyor.jpg
 5. Sonraki sayfada tekrar “Hesabı kapat” seçeneğine tıklayın.
  spotify-hesap-kapatma.jpg
 6. Spotify hesap silme işlemini yapmadan önce, Spotify’ın hesabınızı kapattığınızda neler olacağı konusunda yazdığı yazıyı okuduktan sonra “Devam” butonuna basın. Daha sonra hesabı neden kapatmak istediğinize dair bir soru yöneltilecek, cevaplayın ve “Soru Gönder” butonuna basın.
  spotify-hesap-kapatma-islemi.jpg

Bu işlemleri sizlere sunduğumuz sıra ile yaparsanız Spotify hesap kapatma işleminiz başarıyla gerçekleşmiş olacaktır.

Eğer isterseniz bu işlemleri yapmadan Spotify hesap silme linki ile direkt hesap silme sayfasına da ulaşabilirsiniz.

Spotify hesap silme linki: Support - Spotify

Ayrıca Spotify hesap silme işlemi için yukarıdaki adımları izlemeniz yeterli. Maalesef Spotify hesap kapatma işlemini mobil uygulama üzerinden yapamıyorsunuz. İlk adımda paylaştığımız bağlantıyı masaüstü internet tarayıcınız ya da mobil internet tarayıcınız üzerinden açarak işlemi sürdürmelisiniz.

Spotify silme işleminden sonra ne olur?


Aynı kullanıcı adı ile yeni bir hesap açma imkanınız olmaz. Oluşturduğunuz bütün çalma listeleri kaybolur. Beğendiğiniz şarkılara bir daha ulaşamazsınız. Spotify üzerinden takipçileriniz varsa, Spotify silme işleminden sonra takipçilerinizi kaybedersiniz. Pek çok dijital platform gibi Spotify da hesap silme işlemini kolaylaştırmamak adına bir dizi onay ekranı sunmakta. Bu ekranlarda genel olarak hesabınızı sildiğiniz zaman neler olacağı ve eğer kalırsanız neler olacağı anlatılıyor. Kararınız kesin ise okumanıza bile gerek yok ama isterseniz şöyle bir göz atabilirsiniz.

E-posta adresinize gönderilecek bağlantı, hemen gelmemekte. Endişe etmeyin. E-postayı aldıktan sonra 24 saat içinde hesap kapatma bağlantısına tıklayabilirsiniz. Eğer bu süre içinde hesap kapatma onayı vermezseniz hiçbir şey olmamış gibi hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Spotify üyelik silme işlemini geri alabilir misiniz?


Spotify bu konu hakkında pek bilgi vermemiş olsa da, bazı kaynaklar Spotify hesap silme işleminden en az 2 hafta sonrasında kadar Spotify hesabınıza girmemenizi tavsiye ediyor. Eğer 2 hafta içerisinde Spotify hesabınıza tekrar giriş yapmaya çalışırsanız Spotify hesap kapatma işleminiz iptal olacaktır.

spotify-uyelik-silme.jpg


Bunun dışında eğer işlemlerden sonra hesap açmak isterseniz, yukarıda da bahsettiğimiz gibi yeni bir kullanıcı adı kullanmalısınız ve çalma listelerinizin saklanmasını istiyorsanız aşağıdaki görselde gösterildiği gibi “Free Hesabını Koru” butonuna basmalısınız.

Spotify abonelik iptali nasıl yapılır?​

 • Buradan Spotify internet sitesini açın.
 • Spotify hesap bilgilerinizle giriş yapın.
 • Hesap sayfasını açın.
 • Planın sayfasını açın.
 • Planı Değiştir seçeneğine tıklayın.
 • Premium’u İptal Et seçeneğine tıklayın.
 • Gerekli onayları verin.
 • İşlem tamam.

Spotify hesap kapatma işleminden sonra ücret alınır mı?


Eğer Spotify Premium kullanıcısıysanız, Ayrıca Spotify hesap silme işleminde dikkat etmeniz gereken bazı konular bulunmakta. Bazen Spotify silme işlemi yapıldıktan sonra bile kullanıcılardan ücret alındığı durumlar oluyor. Bu durumun olmasının sebebi ise hesap sildiğiniz zamanın hesap geçiş dönemine denk gelmesi.

Premium hesap kullanıyorsanız ve Spotify hesap silme işlemi yapmak istiyorsanız, bu işlemi hesap faturalandırma döneminden en az iki-üç gün önce yapmalısınız. Aksi takdirde Spotify Premium üyeliğinizin o ayı kapsayan ücretini de ödemek zorunda kalırsınız. Fakat başka hiçbir koşulda

Spotify hesap kapatma işlemini sizlere anlattığımız bu yazımızda, Spotify kapatma nasıl yapılır kısaca anlattık.

Yukarıdaki adımları uygulayarak Spotify abonelik iptali işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Premium aboneliğinizi iptal ettikten sonra bir sonraki ayın fatura kesim tarihine kadar abonelik hizmetlerinden yararlanmaya devam edebilirsiniz. Ancak aboneliğinizin yenilenmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Spotify abonelik iptali işlemi de uygulama üzerinden yapılmıyor. Masaüstü internet tarayıcınız ya da mobil internet tarayıcınız üzerinden Spotify internet sitesini açmalısınız. Hesabınızı silmezseniz dilediğiniz zaman yeniden Spotify Premium üyesi olabilirsiniz.

Spotify işlemleri hakkında bilmeniz gerekenler:​

 • Aynı kullanıcı adı ile yeniden hesap oluşturamazsınız.
 • Aynı e-posta adresi ile yeniden hesap oluşturabilirsiniz.
 • Hesabınız geri dönülmez bir şekilde silinir.
 • Kaydedilen tüm müzikleriniz ve müzik listeleriniz silinir.
 • Oluşturduğunuz tüm çalma listeleri silinir.
 • Bütün takipçilerinizi kaybedersiniz.Spotify hesap silme nasıl silinir? yazısı ilk önce CihanOnline üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 

Yeni Mesajlar

Yeni konular

Yeni Yazılımlar

 • GeForce Experience
  GeForce Experience
  Nvidia ekran kartları için optimizasyon yapma ve sürücü güncellemeye yarayan yazılım.
  • Cihan Soykan
  • Güncelleme:
 • GPU Tweak III
  GPU Tweak III
  Asus ekran kartları için GPU yönetimi ve overclock aracı
  • Cihan Soykan
  • Güncelleme:
 • NVIDIA NVFlash
  NVIDIA NVFlash
  NVIDIA BIOS okuma ve yazma aracı.
  • Cihan Soykan
  • Güncelleme:
 • Intel Wireless Bluetooth driver - 32 Bit
  Intel Wireless Bluetooth driver - 32 Bit
  Destekli Intel Bluetooth aygıtları için gerekli driver.
  • Cihan Soykan
  • Güncelleme:
 • Intel Wireless Bluetooth driver - 64 Bit
  Intel Wireless Bluetooth driver - 64 Bit
  Destekli Intel Bluetooth aygıtları için gerekli driver.
  • Cihan Soykan
  • Güncelleme:
Üst