• Forumumuza moderatör alımı yapılacaktır. İlgilenen arkadaşlar [email protected] adresine mail atabilir veya Enes DM atabilirsiniz.

Haber Samsung Galaxy Tab S8 Ultra’nın dayanıklılık testi videosu paylaşıldı!

Enes

CihanOnline
Yönetici
Samsung tarafından geçtiğimiz Şubat ayında tanıtılan Galaxy Tab S8 Ultra, birçok farklı mobil cihaza dayanıklılık testi uygulayan ünlü Youtuber JerryRigEverything’in konuğu oldu. Samsung Galaxy Tab S8 Ultra, oldukça ince ve büyük bir tablet. Bundan dolayı modelin JerryRigEverything’in ikonik bükülme testinde sınıfta kalması beklenmekte. Hatta ürünün ikiye bölüneceğini düşünenler de mevcut. Ancak gerçek öyle olmadı. Tablet bükülme testinden genel olarak geçmeyi başardı. Yüksek baskı altında gövdesi ciddi şekilde esneyen ancak buna rağmen büyük bir bozulma ya da kırılma yaşamayan ürün, ev içi kılıfsız kullanımda kolay kolay zarar görecek gibi görünmüyor.

Fakat yine de yanlışlıkla üzerine oturma durumlarına karşı olarak modelin bir sert kılıf ile korunması mantıklı duruyor. Samsung’un şimdiye kadarki en büyük tableti Galaxy Tab S8 Ultra, ünlü Youtuber JerryRigEverything tarafından dayanıklılık testine sokuldu.


Teknik olarak üzerinden geçmek adına Galaxy Tab S8 Ultra, 14,6 inç 2960×1848 piksel AMOLED 120 Hz 420 nit ekran üzerine kuruluyor, 45W hızlı şarj destekli 11.200 mAh pil taşıyor ve arkasında 13 megapiksel F2.0 ana + 6 megapiksel F2.2 ultra geniş açı kameralarını bir araya getiriyor.

Altıncı seviyede çizilmeye başlıyor


Paylaşılan videoda yer alan çizilme testinde metal çerçeveler ile korunan Galaxy Tab S8 Ultra’nın. Mohs sertlik ölçeğine göre altıncı seviyede çizilmeye başlıyor. Yedinci seviyede ise ciddi çizikler oluştuğu görülüyor. Bununla birlikte cihazda bulunan ekran altı parmak izi okuyucusu, çiziklerden herhangi bir şekilde etkilenmiyor. Başarılı bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

Önde ise 12 megapiksel F2.4 + 12 megapiksel F2.2 selfie kameraları kullanılıyor. Bu iki kamera bir ekran çentiğinde yer alıyor ve bu oldukça tepki çekiyor. Galaxy Tab S8 Ultra, 8/ 16 GB RAM + 128/512 GB depolama ile geliyor. Kardeşleri gibi microSD üzerinden artış getiriyor.

Galaxy Tab S8 Ultra modeli Türkiye’de tam 18 bin TL’ye satılıyor. Herkesin erişemediği tablet, gerekli yardımcılar ile birçok kişi için dizüstülere olan ihtiyacı bitiriyor. Bükülme testinde ise biraz esnediği görünmkte. Ancak ince ve büyük boyutuna kıyasla sertliğini korumayı başardı. Ayrıca tableti çakmak yardımı ile yanma testine soktu. JerryRigEverything, cihaz ekranına 25 saniye ateş tutulduğunda kalıcı hasar oluştuğunu söylüyor.

Yalnızca 5,5 mm kalınlığa ve 14,6 inç boyutlarında devasa bir Super AMOLED ekrana sahip. Galaxy Tab S8 Ultra’nın, şaşırtıcı sonuçlara imza attığını söyleyebiliriz.Samsung Galaxy Tab S8 Ultra’nın dayanıklılık testi videosu paylaşıldı! yazısı ilk önce CihanOnline üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 

Çınar

Üye
Samsung, bundan tam 7 sene önce piyasaya sürülen Galaxy Tab S8 de dahil olmak üzere birçok farklı tableti için kaydırılabilir ‘akıllı araç çubuğu’ sunmaya başladı. Böylece birkaç farklı araç birleştirilip Ana Sayfa görünümünde yerden tasarruf sağlanabiliyor.
FRauWeYXwAAiHWS.jpg
 

Yeni Yazılımlar

Üst