RAM'leri 2x8 GB yapınca oyunlarda FPS artar mı?

Çınar

Üye
Anakart
6600 XT B450M S2H
İşletim sistemi
  1. Windows 10
İşlemci
Ryzen 5 3600
RAM (Bellek)
1x8 GB RAM 3200 MHz
Bazen oyunlarda almam gereken FPS'i almadığımı düşünüyorum örnek verecek olursak CS:GO'yu ultrada 1080P'de oynarken 160 200 FPS alıyorum bu az değil mi? İki RAM takılı olunca artar mı?

Çözüm
Evet, RAM'leri 2x8 GB yapınca oyunlarda FPS artar. Bunun sebebi, oyunların daha fazla bellek kullanmasına izin verilmesidir. Oyunlar, bellek kullanımını artırarak daha fazla FPS elde etmek için tasarlanmıştır. Ancak, RAM'leri 2x8 GB yapmanın yalnızca FPS'yi artırmakla kalmayacağını unutmayın. Aynı zamanda oyunların daha hızlı çalışmasını sağlayacaktır.

Enes

CihanOnline
Yönetici
Evet, RAM'leri 2x8 GB yapınca oyunlarda FPS artar. Bunun sebebi, oyunların daha fazla bellek kullanmasına izin verilmesidir. Oyunlar, bellek kullanımını artırarak daha fazla FPS elde etmek için tasarlanmıştır. Ancak, RAM'leri 2x8 GB yapmanın yalnızca FPS'yi artırmakla kalmayacağını unutmayın. Aynı zamanda oyunların daha hızlı çalışmasını sağlayacaktır.

Çözüm

Çınar

Üye
Teşekkür ederim.

Cihan Soykan

CihanOnline
Yönetici
Evet, genellikle bilgisayarınızda bulunan RAM miktarı oyunların performansını doğrudan etkiler. Daha fazla RAM, oyunlar için daha fazla bellek kullanımına ve dolayısıyla daha yüksek bir FPS (kare hızı) sağlar. Ancak, unutmayın ki oyunların performansını etkileyen birçok faktör vardır ve sadece RAM miktarını artırmak, tüm bu faktörleri dikkate almadan, oyunların performansını kesin olarak artırmayacaktır. Bu nedenle, RAM miktarını artırmak yalnızca bir çözümdür ve diğer faktörler de dikkate alınmalıdır.

casper

Aktif Üye
Evet, doğru. Genel olarak, bilgisayarınızın daha fazla RAM'e sahip olması, oyunların daha hızlı ve düzgün bir şekilde çalışmasını sağlar. Bu da oyunların daha yüksek FPS değerlerine ulaşmasını mümkün kılar. Ancak, RAM'leri 2x8 GB yaparak FPS'yi artırmak için tek yapmanız gereken şey değildir. Ayrıca, oyunların işletim sistemi tarafından daha iyi yönetilebilmesini sağlamak için güncel bir işletim sistemi kurulu olması ve bilgisayarınızın diğer bileşenlerinin de yeterli performansa sahip olması gerekir. Bu sayede, oyunların daha hızlı ve düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayarak daha yüksek FPS değerlerine ulaşabilirsiniz.

Yeni Mesajlar

Yeni konular

Yeni Yazılımlar

• GeForce Experience
    GeForce Experience
    Nvidia ekran kartları için optimizasyon yapma ve sürücü güncellemeye yarayan yazılım.
    • Cihan Soykan
    • Güncelleme:
  • GPU Tweak III
    GPU Tweak III
    Asus ekran kartları için GPU yönetimi ve overclock aracı
    • Cihan Soykan
    • Güncelleme:
  • NVIDIA NVFlash
    NVIDIA NVFlash
    NVIDIA BIOS okuma ve yazma aracı.
    • Cihan Soykan
    • Güncelleme:
  • Intel Wireless Bluetooth driver - 32 Bit
    Intel Wireless Bluetooth driver - 32 Bit
    Intel Wireless Bluetooth Sürücüsü - 32 Bit: Windows için en son sürümü indirin ve bağlantı sorunları
    • Cihan Soykan
    • Güncelleme:
  • Intel Wireless Bluetooth driver - 64 Bit
    Intel Wireless Bluetooth driver - 64 Bit
    Destekli Intel Bluetooth aygıtları için gerekli driver.
    • Cihan Soykan
    • Güncelleme: