iPhone SE 3 için beklenen fiyat 399 dolar olacak

Enes

CihanOnline
Yönetici
Apple’ın yeni iPhone SE 3 modelinin fiyatı hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. 2022 yılında piyasaya sürülecek olan yeni iPhone SE modeli iddialara göre 399 Dolar gibi bir fiyat satışa sunulabilir. Bu yıl beklenen iOS cihazlar arasında Eylül’de çıkması beklenen iPhone 14‘ün yanında iPhone SE 3 de var. Neyse ki SE 3 daha erken gelecek, ancak Apple‘ın 2022 için planladığı amiral gemisinin az da olsa gölgesinde kalacak.

Buna rağmen yine de ucuz Android telefon alıcıları için düşündürücü bir fiyatlandırma ile gelecek olması bekleniyor. Akıllı telefon pazarında en iyi yere sahip olan firmalardan birisi olan Apple yeni iPhone SE modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ayrıca geçtiğimiz günlerde yeni iPhone SE modeliyle alakalı bazı sızıntılar ortaya çıkmıştı. Şimdi ise gelen bilgiler 2022 iPhone SE‘nin fiyatını ortaya koyuyor.

apple-iphone-se-3-ucuz-android-telefonlar-icin-tehdit-olacak-1024x576.jpg


iPhone SE 2022, 399 Dolar’dan başlayan fiyatlarla gelebilir​


Bugün yeni iPhone SE modeliyle alakalı açıklamalarda bulundu. Joh Donovan, iPhone SE 2022‘nin fiyatını ortaya koydu. İddialara göre Apple yeni iPhone SE modelini 300 Dolar gibi bir fiyata satışa sunacak. Tabi başlangıç modelide 300 Dolar fiyat vermesi beklenilen Apple, yine iddialara göre düşük ve orta seviye Android kullanıcılarını bünyesine katmaya çalışıyor. Önümüzdeki iki ay içinde satışa sunulması beklenen Apple iPhone SE 3 için, Android telefon üreticileri adına tehdit oluşturacak bir fiyat bekleniyor. 2016’da çıkan iPhone SE ve 2020’da çıkan SE 2‘den sonra ses getirmesi beklenmekte. Ayrıca model, 399 dolarlık ücretiyle ucuz telefon listesine giriyor. Apple’ın 799 dolar olan amiral gemisi iPhone 13‘ün yanında. Uygun bir fiyata sahip olduğunu söyleyebiliriz.

iPhone SE 2022 Android rakip olacak​


Apple‘ın en yeni modellerine baktığımızda. 599 Dolar ve 699 Dolar gibi başlangıç fiyatlarının yer aldığını görüyoruz. Ancak yeni iPhone SE modeli iddialara göre 399 Dolar‘dan başlayan fiyatlara sahip olacak. Yani en ucuz modellerin yarı fiyatı diyebiliriz. Tabi bu gerçek olur mu bilinmez. Ayrıca Apple’ın gerçekten uygun fiyatlı modeller piyasaya sürmesi gerektiği aşikar. Ayrıca İPhone SE 3’ün bu fiyatının Samsung. OnePlus. Nokia. Xiaomi ve diğer marka uygun fiyatlı Android telefon üreticilerini tedirgin etmesi beklenmekte. Bu isimlerin yanında yine de pahalı bir telefon olsa da fiyat/performans açısından bakılacak. Apple’ın sektördeki kalite düzeyi düşünüldüğünde mantıklı gözüküyor. Öte yandan 3. iPhone SE modeli olacak olan. iPhone SE 2022‘nin Apple A15 Bionic yonga setine sahip olacağı gelen sızıntılar arasında. Son olarak tasarımını bir önceki iPhone SE modelinden alacak. İPhone SE 2022, muhtemelen 8 Mart‘ta tanıtılacak.

Cihazın özelliklerine gelecek olursak iPhone XR tasarımı alacak. Apple A15 SoC ve 5G ile gelecek olması söylentileri dışında pek bir bilgi mevcut değil. Ancak bu özellikler iPhone SE 3 için makul görünüyor. Bu da cihazı bulunduğu fiyat aralığındaki açık ara en iyi telefon yapıyor. Diğer taraftan cihazın Face ID alıp almayacağı ise XR tasarımıyla gelip gelmemesine bağlı olacak.iPhone SE 3 için beklenen fiyat 399 dolar olacak yazısı ilk önce CihanOnline üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 

Yeni Mesajlar

Yeni konular

Yeni Yazılımlar

 • GeForce Experience
  GeForce Experience
  Nvidia ekran kartları için optimizasyon yapma ve sürücü güncellemeye yarayan yazılım.
  • Cihan Soykan
  • Güncelleme:
 • GPU Tweak III
  GPU Tweak III
  Asus ekran kartları için GPU yönetimi ve overclock aracı
  • Cihan Soykan
  • Güncelleme:
 • NVIDIA NVFlash
  NVIDIA NVFlash
  NVIDIA BIOS okuma ve yazma aracı.
  • Cihan Soykan
  • Güncelleme:
 • Intel Wireless Bluetooth driver - 32 Bit
  Intel Wireless Bluetooth driver - 32 Bit
  Destekli Intel Bluetooth aygıtları için gerekli driver.
  • Cihan Soykan
  • Güncelleme:
 • Intel Wireless Bluetooth driver - 64 Bit
  Intel Wireless Bluetooth driver - 64 Bit
  Destekli Intel Bluetooth aygıtları için gerekli driver.
  • Cihan Soykan
  • Güncelleme:
Üst