• Forumumuza moderatör alımı yapılacaktır. İlgilenen arkadaşlar [email protected] adresine mail atabilir veya Enes DM atabilirsiniz.

iPhone 14 Çin sokaklarında karaborsaya düştü

Mami

Üye
Çin basını oldukça ilgi çekici bazı fotoğraflar paylaştı. Yayınlanan görüntüler iPhone 14'le dolu bir bavulla kaldırımda oturan genç bir adamı gösteriyor. Fotoğrafın Shenzhen'deki resmi Apple Store mağazasının yakınında çekildiğini belirtelim.

Fazladan para kazanmak için yol kenarına tezgah kuran satıcının bavulunda en az 30 adet iPhone 14 var. Söz konusu cihazların toplam maliyeti 35 bin dolar (Çin'de 1.150 dolardan başlıyor). Aynı zamanda bavulda sadece Pro modellerinin yer aldığını görüyoruz.

iphone-14.jpg


Çinli karaborsacılar tüm stokların oldukça hızlı bir şekilde tükendiği mağazalara yakın yerleri tercih ediyor ve cihazları perakende satış fiyatının çok üzerinde rakamlara satıyorlar. Resmi satış noktalarında telefonların tükenmiş olması da işlerini kolaylaştırmış durumda.

Şu anda Çin'de 1 TB depolama alanına sahip iPhone 14 Pro Max için talep edilen ekstra ücret 600 dolara kadar çıkıyor. Vurguncular, 128 GB'lık temel sürüm için ise daha insaflı davranarak 200 dolar fazla para istiyorlar. Resmi Apple Store'ların deyim yerindeyse yağmalanması nedeniyle bu iş modeli Çin sokaklarında gayet başarılı bir şekilde yürütülüyor.
 

Yeni Yazılımlar

Üst