• Forumumuza moderatör alımı yapılacaktır. İlgilenen arkadaşlar [email protected] adresine mail atabilir veya Enes DM atabilirsiniz.

Haber Fatih Şifresi Fatih Projesi Güncel İnternet Şifreleri 2022

Enes

CihanOnline
Yönetici
Milli Eğitim Bakanlığı, Fatih Projesi (Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi Projesi) kapsamında okulların akıllı tahta uygulamasına geçmesini sağlamıştır. Fatih projesi, eğitim-öğretimde fırsat eşitliğinin sağlanması ve okullarda teknoloji kullanımının artırılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2010 yılında imzalanan protokolle hayata geçirilmiştir. Diğer bir husus Proje Ulaştırma Bakanlığının desteğiyle yürütülmektedir. İşte güncel fatih şifresi

Diğer taraftan uygulama sayesinde öğretmenler ve öğrenciler interneti ücretsiz olarak kullanabilmektedir. Ayrıca Akıllı tahta uygulamasını kullanarak internete bağlanmak için Fatih Projesi Wi-Fi şifresinin bilinmesi gerekir.

Fatih Projesi Wi-Fi İnternet Şifresi 2022

Fatih projesi internet şifresi için güncel şifreler şu şekildedir;

Bu şifrelerin herhangi bir tanesinin girilmesine rağmen ‘’Fatih ağı bağlantı yok, ağa bağlanamıyor, internet yok’’ gibi hatalar alınması durumunda ise telefonda DNS yani internet ağında değişiklik yapılması gerekebilir. Ayrıca DNS adresini değiştirmek isteyenler aşağıdaki adresleri kullanılmakta.

• 195.175.37.137
  • 195.175.37.138
  • 195.175.39.39
  • 195.175.39.40

Fatih Projesi Wi-Fi Ağına Bağlanma

Fatih wi-fi şifresi ülkemizdeki her okulda aynıdır ve tüm okullarda aynı şifre kullanılmaktadır. Şifre bölgeden bölgeye ya da okuldan okula değişmemektedir.

Wi-Fi ağına bağlanabilmek ve okullarda sorunsuz bir şekilde internete girebilmek için sırayla şu adımların uygulanması gerekir;

• Sertifika için sertifika.meb.gov.tr adresine girilmeli ve bu adreste yer alan sertifika indirilir. Fatih Projesi Windows 7 ve üstü işletim sistemine sahip bilgisayarlarda sorunsuz çalışmaktadır. Ayrıca sertifikayı indirmek için Internet Explorer kullanılmakta. Farklı bir tarayıcıdan girerseniz sertifikayı indirme problemleri yaşayabilirsiniz.
  • Daha sonra “Ayarlar” sekmesi açın.
  • Wi – Fi sekmesine geldikten sonra “[email protected]wi-fi ağı bulunur ve üzerine tıklanır.
  • Yukarıda verdiğimiz şifreleri girerek ağa giriş yapın.

Fatih Projesi Tableti İnternete Bağlanmıyor?

İnternete bağlanma sorunu yaşıyorsanız ilk aşamada yapmanız gereken adım aşağıdaki adımları takip etmektir:

fatih-projesi-guncel-sifreleri.jpg

• Ethernet kablosunu kontrol ediniz,
  • Ağ bağdaştırıcısının etkinliğini,
  • Browserınız online olup olmadığını kontrol etmeniz gereklidir.

Problem yine de devam ediyorsa eğer acil olarak 0 312 296 94 00 telefon numarasından 9725 dahiliyesine bağlanınız.

Öğretmenlerin genelinin EBA hakkında fazla bilgisi olmadığı saptanmıştır. EBA hakkında öğretmenler bilinçlendirilmeli ve onlara uygun uygulamalar ve eğitimler verilmelidir. Ayrıca Eğitim Bilişim Ağı Platformunda Kullanılan ve Yazılımlar Öğretmenler EBA platformunda hiçbir uygulama ile ilgili bir çalışmada bulunmamışlardır.

Bunun genel olarak bakacak olursak okuldaki alt yapının henüz yapılmaması, öğrencilere ve öğretmenlere tablet dağıtılmaması ve öğretmenlere EBA ile ilgili eğitimler verilmesi gerekmektedir. Ayrıca görüş ve önerilerinizi CihanOnline Forumda bizlerler paylaşın.

Fatih Şifresi Fatih Projesi Güncel İnternet Şifreleri 2022 yazısı ilk önce CihanOnline üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...

Yeni Yazılımlar