• Forumumuza moderatör alımı yapılacaktır. İlgilenen arkadaşlar [email protected] adresine mail atabilir veya Enes DM atabilirsiniz.

Haber 505 (Five Oh Five) Ne Demek, 505 Anlamı Nedir?

Enes

CihanOnline
Yönetici
İngilizce bir kalıp olarak bilinmekte olan 505 (Five oh Five) kelimesinin kullanımını duyduğunuz zaman bu kelimenin anlamı ile ilgili olarak daha detaylı bir şekilde bilgi edinmek isteyebilirsiniz. 505 (five-oh-five) birini hem hayatta tutan aynı zamanda öldüren bir şey için kullanılan bir terimdir. 505 (Five oh Five) kalıbının kullanımı ile ilgili olarak ve kime denildiği ile ilgili detayları derledik.

Bu terim çoğu zaman kötü davrandığı halde vazgeçilemeyen bir sevgili için kullanılır. Özellikle sosyal medya platformlarında kullanılan bu terim üzerine kurgu üzerine videolar çekilmekte. 505 (Five oh Five), İngilizcede kullanılmakta olan bir kalıp olarak ifade edilmekte.

505-ne-demek.webp

505 ne demek

Özellikle sevgililer arasında geçen arkadaşlıklar arasında geçmekte. Küslük dargınlık anlamını da taşıyan bu terim dünyaca ünlü Rock grubu Arctic Monkeys’in şarkısı olarak da bilinmekte. Türkçe çeviri 505 (five-oh-five) teriminin insanı hem hayatta tutan hem de öldüren bir şeyi ifade etmek için kullanıldığını söylemek de mümkündür. Arctic Monkeys’in 2007’de piyasaya sürdüğü Favourite Worst Nightmare albümünün kapanış şarkısıdır.

505 (Five oh Five) Ne Demek, Anlamı Nedir?


505’in anlamı çok güzel aslında, şarkı sözünde geçen bu terim. Five Oh Five anlamına gelen bizi varlığı ile hayata tutan, yokluğunda da öldüren şey anlamına geliyor. 505 (Five oh Five) bir kalıp olarak kullanılmaktadır. Genel olarak ise bu terimin kötü davrandığı halde vazgeçilmeyen sevgiliye söylendiği ifade etmekte. Türkçe de bunun karşılığı ise aslında bizim sevgilimize kullandığımız sevgi sözcüklerinden ibaret.

505 Kimlere söylenir?


Bir ilişkide sevgilinin varlığı ile sevindirmesi. Yokluğu üzüntü vermesi durumunda ondan bir türlü ayrılamayacağını ifade etmek için kullanılan bir sözdür. Alex Turner’in kız arkadaşıyla Londra’da her zaman vakit geçirdiği otel odasının numarası. Alex Turner bu şarkıda 505’i metaforik bir halde kullanıyor. 505 hem onu hayatta tutan hem de öldüren bir numara. Alex Turner şarkısı ile sevgilisine duyduğu özlemi dışa vurmaktadır. Kısacası terk ediliş, özlem, sevgiliye giden tüm yolların zorluğunu anlatan gerçek bir aşk şarkısıdır. Tamamen simgeseldir, 505′ e geri dönmek demek. Alex Turner için hayalinde hala onu bekleyen sevgilisine geri dönmek anlamına geliyor.

505 (Five Oh Five) Ne Demek, 505 Anlamı Nedir? yazısı ilk önce CihanOnline üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 

Yeni Yazılımlar

Üst